RU

Україна виконала 4 із 10 умов МВФ – Марченко

06.11.2020, 12:29
Україна виконала 4 із 10 умов МВФ – Марченко - Фото
Сергій Марченко (Фото: пресслужба Кабміну)

Україна виконала чотири з 10 структурних маяків програми МВФ. Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко  в інтерв'ю Мінфіну.

Зокрема, за його словами, проведена робота зі скорочення непрацюючих кредитів. Наприклад, у вересні частка проблемних кредитів (NPL) у банківському секторі зменшилася з 48% до 45,6%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Нарешті запущений ринок газу для приватних споживачів, які тепер можуть самостійно вибирати постачальника газу. Також виконані завдання з реформування митниці і податкової –  створені єдині юридичні особи, вдосконалений статут НАК "Нафтогаз" і внесені зміни в положення, яким регулювалися заробітні плати наглядових рад і правлінь державних компаній", –  сказав Марченко.

За його словами, виконання ще двох структурних маяків остаточно оформлюються. "Найближчим часом Нацбанк внесе в парламент законопроєкт про банки і банківську діяльність. А ще МВФ цікавить кошти Фонду COVID –  яким чином і на які потреби вони використовуються. Тому ми вже почали аудит цього фонду, хоча це не є структурною умовою 2020 року", –  додав міністр.

Також, за словами Марченка, важливими для співпраці МВФ є антикорупційна реформа, яка заблокована рішенням КСУ.

"Це рішення абсолютно негативно впливає на наші переговори з МВФ, з Європейським союзом, зі Світовим банком. І ризик не тільки в тому, що ми можемо не отримати кошти за цими програмами. Є ризик того, що нас можуть поставити перед необхідністю достроково повернути раніше взяті позики", – говорить Марченко.

За його словами, фіскальний розрив в цьому році може скласти $3,5 млрд без траншу МВФ. Крім того, до бюджету на 2021 рік заклали $1,5 млрд від МВФ.

"Ще в цьому році планувалося два транші по $700 млн. Є надія, що ми отримаємо кошти ще в 2020-му, принаймні ми робимо все для цього можливе".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини