RU

Україна відновила імпорт електроенергії з Росії

01.02.2021, 15:08
Україна відновила імпорт електроенергії з Росії - Фото
Фото: пресслужба Укренерго

Україна відновила імпорт електроенергії з Росії обсягом 200 МВт-год. Імпорт електроенергії з Білорусі склав 480 МВт-год. Про це свідчать дані на сайті НЕК "Укренерго".

Про те, що три українські компанії готуються відновити імпорт електроенергії з Росії з 1 лютого 2021 року раніше повідомило агентство Інтерфакс-Україна, з посиланням на дані сайту ENTSO-E.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За цими даними, з 1 лютого в період з 12:00-15:00 планується постачання до України 200 МВт-год щогодини і з 21:00-23:00 – по 100 МВт-год.

Доступ до перетину "Росія-Україна" на 1-2 лютого викупила компанія ОНК-Груп, зареєстрована в Одесі. Кінцевим бенефіціарним власником компанії вказаний Віктор Мілевський, уточнює агентство.

Також, за результатами місячного аукціону НЕК "Укренерго" за розподілом міждержавних мереж, доступ до перетину "Росія-Україна" з 1 до 28 лютого потужністю 50 МВт, викупило ТОВ "НЕК". Ще по 100 МВт на весь місяць і додатково на другу половину лютого викупила компанія Стімекс.

В результаті трейдери викупили 11,5% доступної пропускної здатності на місяць і її третину на період 15-28 лютого.

За даними агентства, бенефіціарними власниками Стімекс є Ольга Дячік (50%) і Сергій Дружук (50%), який раніше працював генеральним директором ПАККО Холдинг, оператором мереж супермаркетів Вопак і Пакко на Західній Україні. Компанія отримала ліцензію на постачання електроенергії в липні 2019 року.

Засновником ТОВ "НЕК" є ТОВ "Агентство інвестиційного менеджменту", президентом якого вказується колишній глава "Регіональної газопостачальної компанії" Дмитра Фірташа Олександр Притика. Як зазначено на сайті агентства, воно займається питаннями, пов'язаними з ПЕК, від консалтингу до постачання енергоресурсів, уточнює агентство.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини