RU

Україна відновила імпорт електроенергії із Росії

02.10.2019, 17:56
Україна відновила імпорт електроенергії із Росії - Фото
Фото: depositphotos.com

України 1 жовтня 2019 року відновила комерційний імпорт електроенергії з Росії. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на джерело в Укренерго.

За інформацією видання, імпортером виступила компанія Юнайтед Енерджі, поставивши з РФ рівним графіком електроенергію потужністю 100 МВт.

Юнайтед Енерджі в 2019 році уклала кілька контрактів на поставку газу з підприємством Дніпроазот (входить до групи Приват Ігоря Коломойського), а в серпні-вересні поточного року брала участь у торгах на постачання е/е для об'єктів Прикарпаттяобленерго братів Суркісів і НБУ.

На початку вересня Юнайтед Енерджі уклала контракт на поставку газу для Кремінського районного центру зайнятості. На торгах, згідно з даними порталу ProZorro, за Юнайтед Енерджі поручилися дві підконтрольні Привату структури - НПК Галичина та Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат.

  • 18 вересня Верховна Рада дозволила купувати за двосторонніми договорами електроенергію у країн, які не входять до європейського Енергетичного Співтовариства. Глава енергокомітету Ради Андрій Герус стверджував, що змінами планується дозволити імпорт із Білорусі, щоб збільшити конкуренцію на ринку.
  • В останній раз комерційний імпорт електроенергії в Україну з Росії проводився в жовтні 2015 року з укладеним між компанією Укргідроенерго та Інтер РАО договором для подальшої її передачі в окупований Крим. Контракт діяв протягом 2015 року та передбачав рівномірний графік поставок об'ємом до 1,5 ГВт. Надалі він не був продовжений.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини