RU

Україна відмовилася від ідеї митного союзу з ЄС - Кулеба

22.01.2020, 11:46
Україна відмовилася від ідеї митного союзу з ЄС - Кулеба - Фото
Дмитро Кулеба (Фото: прес-служба Кабміну)

Україна більше не претендує на входження до митного союзу із Євросоюзом. Про це заявив віце-прем'єр з питань європейської інтеграції Дмитро Кулеба під час дискусії про амбіції України у відносинах з ЄС в Києві 21 січня, передає Європейська правда.

При цьому, за його словами, Україна буде робити акцент на максимальному спрощенні всіх митних процедур.

На думку віце-прем'єра, така стратегія принесе українській економіці більшу вигоду за короткий термін, ніж надання пріоритету інтеграції до митного союзу з ЄС.

"На даному етапі ми хочемо максимально спростити всі митні процедури, інтегрувати Україну до максимальної кількості форматів, які будуть сприяти проходженню товарів через митний кордон", - зазначив Кулеба.

Серед пріоритетів, які Україна буде відстоювати на засіданні Ради асоціації в Брюсселі 28 січня, Кулеба назвав інтеграцію до енергетичного і цифрового ринку ЄС, отримання "промислового безвізу", створення "нового порядку денного в сфері юстиції та свободи", приєднання до Європейської зеленої угоди і актуалізацію умов торгівлі.

"У 2019 у нас було 32 товарні позиції, за якими європейські квоти були повністю або майже повністю вичерпані. Те ж саме - в 2018 році. Роком раніше таких позицій було 26. Це означає, що нам вже тісно в цих умовах", - пояснив він.

  • Ідея створення митного союзу з ЄС була запропонована в 2017 році. Вона передбачала, що Україна повинна створити більш глибокий варіант економічного співробітництва з ЄС, ніж звичайна зона вільної торгівлі. Ряд експертів відзначав, що така ідея не буде вигідна Україні, оскільки їй доведеться відмовитися від діючих угод про вільну торгівлю з іншими країнами.

Читайте російською: Украина отказалась от идеи таможенного союза с ЕС - Кулеба

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини