RU

Україна віддала родовища нафти людям голови Міненерго США - AP

12.11.2019, 17:01
Україна віддала родовища нафти людям голови Міненерго США - AP - Фото
Володимир Зеленський і Рік Перрі (фото - president.gov.ua)

Американська компанія політичних соратників міністра США Рікка Перрі отримала контракт на розвідку покладів нафтийі газу в Україні після зустрічі міністра з президентом Володимиром Зеленським.

Як повідомляє Associated Press, 50-річний контракт отримала компанія американського бізнесмена, який народився в Харкові, Майкла Блейзера і Алекса Кранберга.

За інформацією агентства, це сталося після того, як Перрі відвідав інавгурацію Зеленського й передав новому президенту список людей, яких він рекомендує як енергетичних консультантів. Одним з них нібито був його давній прихильник Майкл Блейзер.

Через тиждень Блейзер і його діловий партнер Алекс Кренберг подали заявку на розвідку нафти і газу на Варвинському родовищі, запропонувавши Україні за права буріння на мільйони доларів менше, ніж їх єдиний конкурент, пише агентство з посиланням на внутрішню документацію українського уряду.

Свій вибір урядова комісія обґрунтувала тим, що у американської компанії кращі технічні і фінансові можливості.

В Офісі президента Зеленського цю інформацію журналістам так і не прокоментували. Прес-секретар Перрі заявив, що міністр енергетики захищає енергетичну галузь США у всьому світі, в тому числі в Україні. Сам Блейзер заперечує, що американський міністр допоміг його фірмі укласти газову угоду.

  • 19 жовтня стало відомо, що Рік Перрі відмовився надавати Конгресу документи про свою роль в Україні в рамках розслідування імпічменту президента Дональда Трампа. За інформацією Associated Press, ряд бізнесменів, пов'язаних з американським президентом, намагалися змінити керівництво НАК Нафтогаз України, щоб отримувати вигідні контракти для себе. За їхнім планом, замість Андрія Коболєва НАК повинен був очолити інший топ-менеджер компанії - Андрій Фаворов. Але план був порушений перемогою Зеленського  на виборах президента.
  • Рік Перрі, за словами джерел журналу Politico, нібито тиснув на президента Зеленського, підштовхуючи до зміни менеджменту в держкомпанії. Однак сам міністр США це заперечує. За його словами, він лише давав рекомендації за запитом українського уряду.
  • Через скандал, 17 жовтня заявив, що покинет свій пост до кінця року.


Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини