RU

Україна успішно викупила ВВП-варранти Яресько

17.08.2020, 11:19
Україна успішно викупила ВВП-варранти Яресько - Фото
Наталія Яресько (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Україна завершила викуп на Ірландській фондовій біржі близько 10% своїх ВВП-варантів, випущених під час реструктуризації зовнішнього боргу з терміном дії до 31 травня 2040 року номінальною сумою $3,2 млрд, передає Інтерфакс-Україна із посиланням на повідомлення Міністерства фінансів на біржі.

"Станом на 14 серпня 2020 року Міністерство фінансів успішно віддало розпорядження про викуп приблизно 10% від загальної умовної суми випущених цінних паперів, прив'язаних до ВВП", - йдеться в повідомленні Мінфіну від імені України.

У релізі відсутні дані про ціну угоди, проте останніми днями ВВП-варранти котирувалися за курсом трохи дорожче 86% від номіналу, що дозволяє оцінити угоду приблизно в $275 млн.

"На даний час у Міністерства фінансів немає намірів перепродувати такі цінні папери", - наголошується в документі.

Читайте також: Україну наздоганяють "борги Яресько". Коли і скільки доведеться платити

  • У 2015 році Україна і комітет кредиторів досягли угоди про реструктуризацію $19,3 млрд державного боргу. Реструктуризація передбачала списання 20% основної суми боргу ($3,8 млрд), відстрочку на чотири роки тіла кредиту, а також фіксування ставки купона за всіма бондами на рівні 7,75% річних.
  • Україна випустила ВВП-варранти на суму списаних кредиторами єврооблігацій. За умовами випуску, інвестори претендують на частину приросту реального ВВП (з урахуванням інфляції), що перевищить показник 3% в 2019-2038 роках, за умови, що номінальний ВВП (без урахування інфляції) перевищить $125,4 млрд. Ініціатором випуску була на той момент міністр фінансів України Наталія Яресько.
Варрант - це цінний папір, що дає власникові право купувати пропорційну кількість акцій за обумовленою ціною протягом певного проміжку часу, як правило, за нижчою порівняно з поточною ринковою ціною.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини