RU

Україна розраховує отримати 600 млн євро від ЄС до вересня

28.04.2021, 14:01
Україна розраховує отримати 600 млн євро від ЄС до вересня - Фото
Сергій Марченко (Фото: пресслужба Мінфіну)

Україна очікує до вересня отримати 600 млн євро макрофінансової допомоги від Євросоюзу. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, передає пресслужба Мінфіну.

"Ми вдячні Європейській комісії за підтримку і за допомогу в грудні 2020 року – отримання першого траншу обсягом 600 млн євро. Зараз уряд України і Міністерство фінансів роблять все можливе для виконання умов нашої програми і отримання другого траншу від ЄС у вересні 2021", – сказав Марченко на зустрічі з представниками ЄС.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Щоб отримати гроші, Україні необхідно закінчити реформи в сферах державних підприємств, управління державними фінансами, управління і верховенства права, поліпшення бізнес-клімату, а також секторальні реформи.

Учасники зустрічі також обговорили співпрацю у формуванні та введенні Стратегії управління державними фінансами (СУДФ) на 2021-2025 роки, розвиток програми з управління державними фінансами в Україні (EU4PFM), створення Бюро економічної безпеки, продовження співпраці з МВФ.

Макрофінансова допомога (МФА) є частиною більш широкої взаємодії ЄС із сусідніми країнами і призначена для використання як виключного інструменту реагування на кризу в ЄС. Він доступний для країн-сусідів ЄС, що зазнають проблем із платіжним балансом. Це доповнює допомогу, яка надається МВФ. Кредити МФА фінансуються за рахунок позик ЄС на ринках капіталу. Кошти надаються на одних і тих самих фінансових умовах, що і в країнах-бенефіціарів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини