RU

Україна посіла 3 місце (з кінця) в рейтингу 60 найбільш інноваційних країн світу

22.03.2021, 18:28
Україна посіла 3 місце (з кінця) в рейтингу 60 найбільш інноваційних країн світу - Фото
инновации

Південна Корея посіла перше місце в рейтингу інноваційних країн від Bloomberg, а Україна опинилася наприкінці списку, посівши 58 місце,  йдеться в дослідженні агентства.

Источник: Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Індекс Bloomberg аналізує десятки критеріїв із використанням семи однаково зважених показників, серед іншого витрати на дослідження і розробку (R&D), виробничі потужності, концентрація високотехнологічних компаній тощо.

Значну роль в утворенні рейтингу 2021 року зіграла боротьба з Covid-19 – на місце в списку впливали дії країн щодо стримування пандемії, цифрова інфраструктура, що дозволяла економікам упоратися із впливом карантину, а також перегони урядів за розробку вакцин.

Источник: Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Отже, Південна Корея, що повернула собі першість у Німеччини, очолює рейтинг 7 із 9 років, протягом яких публікується список. Її повернення в лідери здебільшого пов'язано зі збільшенням патентної активності, поряд із високими показниками в сфері R&D і виробництва.

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Facebook: головні новини про технології

Сінгапур, що зайняв 2 місце, виділяє бюджетні кошти на допомогу працівникам і компаніям у переході до цифрової економіки, також має високі бали у виробництві. А його глобально конкурентоспроможні університети поставили його на 1 місце в рейтингу вищої освіти.

Швейцарія, що є лідером в області фінансових і біологічних технологій, займає 3 рядок рейтингу. Втрату Німеччиною лідерства видання пов'язує з тим, що країні не вистачає кваліфікованих робітників і належної стратегії для розвитку технологій наступного покоління.

США, що вперше очолили індекс інновацій Bloomberg у 2013 році, опустилися на 11 позицію. Країна має погані показники з вищої освіти. Це відставання пов'язують із обмеженнями для іноземних студентів, які зазвичай добре вчаться на наукових спеціальностях – спочатку через візову політику Трампа, а потім через пандемію.

Источник: Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Уперше з 2016 року в топ-50 увійшла Індія. Вдалий рік і для Уругваю – країна вперше потрапила до рейтингу. А ось Алжир і Аргентина виявилися серед країн, що зазнали найбільшої поразки: вони змістилися на 10 і 6 позицій відповідно щодо попереднього року.

А ось Україна зайняла 58 місце (або 3 місце від кінця), опустившись на 2 рядки вниз у порівнянні з попереднім роком. Найвищий показник у нас в області патентної активності – тут Україна виборола 36 місце, а ось найгірший показник у розвитку сектору досліджень і розробок (R&D) – 59 позиція з 60.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини