RU

Україна починає віртуальний імпорт газу зі Словаччини

28.02.2020, 11:59
Україна починає віртуальний імпорт газу зі Словаччини - Фото
Фото: depositphotos.com

З 1 березня почне працювати віртуальний реверс газу на кордоні Україна-Словаччина, повідомляє глава Оператора ГТС Сергій Макогон в  Facebook.

За його словами, поки словацький оператор ГТС пропонує потужність 10 млн кубометрів на день, але мета української компанії - збільшення потужності до повного обсягу транзиту до Словаччини з України.

"На додаток до потужностей точки з'єднання Будінце, які використовуються для імпорту природного газу в Україну з 2014 року, Eustream і ОГТСУ відповідно до підписаної угоди про взаємодію для точки з'єднання Вельки Капушани-Ужгород запускають віртуальний реверс, тим самим додатково розширюючи словацький коридор для поставок газу в Україні ", - йдеться в прес-релізі компанії.

Також Макогон анонсував запуск віртуального реверсу з Угорщини.

  • 24 січня Україна почала віртуальні поставки газу з Польщі. Шляхом віртуального реверсу Україна може імпортувати весь обсяг газу, який фізично йде з України в Польщу.
  • 30 грудня 2019-го Нафтогаз і Газпром домовилися підписати контракт на організацію транзиту газу через українську ГТС. В цей же день Оператор ГТС уклав з російською компанією міжоператорську угоду, що дозволило продовжити транзит газу з Росії до ЄС. Також новий оператор уклав договори з європейськими правилами із суміжними операторами Польщі, Угорщини, Румунії, Молдови, Словаччини.
  • Очікувана виручка за п'ять років дії нового контракту - $7,2 млрд. Додаткова вигода, за підрахунками оператора ГТС, складе 150 млн грн. Новий договір відкриває можливість для європейських компаній використовувати газотранспортну систему України для транзиту газу в Європу.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини