RU

Україна почала віртуальний імпорт газу з Польщі

24.01.2020, 13:30
Україна почала віртуальний імпорт газу з Польщі - Фото
Фото: depositphotos.com

Україна почала поставки газу з Польщі шляхом заміщення (віртуальний реверс) через ГВС Дроздовичі, повідомив в Facebook глава Оператора ГТС України Сергій Макогон.

"Якщо є заявка на транзит газу з РФ до Польщі в обсязі 9 млн куб. м на добу і в цю ж добу є заявка на імпорт газу з Польщі в обсязі 2 млн куб. м, то фактично транспортується через кордон тільки 7 млн ​​куб. м", - пояснив Макогон.

Він зазначив, що раніше Україна не могла робити такі операції через старий транзитний контракт з ГазпромомПотрібно було фізично вивозити всі обсяги газу в Польщу через Дроздовичі, і завозити потрібні обсяги назад через пункт Германович, що вимагало витрат на прокачування і було обмежено технічними можливостями трубопроводу Германовичі.

Зараз Україна може шляхом віртуального реверсу імпортувати весь обсяг газу, який фізично йде з України в Польщу.

Макогон додав, що імпорт з Польщі включає в себе і імпорт газу з польського LNG терміналу. Тобто фактично американський скраплений газ не буде поступати в Україну, а буде заміщатися російським.

Як очікує оператор ГТС, найближчим часом віртуальний реверс відкриється в Словаччині і в Угорщині.

  • 30 грудня 2019-го Нафтогаз і Газпром домовилися підписати контракт на організацію транзиту газу через українську ГТС. В цей же день Оператор ГТС уклав з російською компанією міжоператорську угоду, що дозволило продовжити транзит газу з Росії до ЄС. Також новий оператор уклав договори з європейськими правилами із суміжними операторами Польщі, Угорщини, Румунії, Молдови, Словаччини.
  • Очікувана виручка за п'ять років дії нового контракту - $7,2 млрд. Додаткова вигода, за підрахунками оператора ГТС, складе 150 млн грн. Новий договір відкриває можливість для європейських компаній використовувати газотранспортну систему України для транзиту газу в Європу.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини