RU

Україна отримала другий транш допомоги від ЄС на 500 млн євро

10.06.2020, 16:18
Україна отримала другий транш допомоги від ЄС на 500 млн євро - Фото
Фото: depositphotos.com

Україна отримала другий транш на 500 млн євро в рамках Четвертої програми макрофінансової допомоги від Європейського Союзу. Про це повідомляється у Twitter президента України Володимира Зеленського.

"Ці кошти допоможуть зменшити боргове навантаження і побороти негативні економічні наслідки, викликані пандемією COVID-19", - сказано в повідомленні.

Наприкінці травня Єврокомісія схвалила виплату Україні кредиту в розмірі 500 млн євро. Кошти МФА надаються у вигляді довгострокових позик із низькими відсотками. Перший транш у розмірі 500 млн євро за поточною програмою було надано в грудні 2018 року, після того як українська влада виконали відповідні умови.

  • 14 вересня 2018 року Україна та Євросоюз  підписали кредитну угоду про надання четвертої програми макрофінансової допомоги на 1 млрд євро.
  • 12 травня 2020 року Європарламент схвалив прискорений розгляд допомоги Україні на 1,2 млрд євро. Раніше ухвалено рішення про надання макрофінансової допомоги 10 країнам, включно з Україною.
Макрофінансова допомога (МФА) є частиною більш широкої взаємодії ЄС із сусідніми країнами і призначена для використання в якості виключного інструменту реагування на кризу в ЄС. Він доступний для країн-сусідів ЄС, що зазнають проблем із платіжним балансом. Це доповнює допомогу, яка надається МВФ. Кредити МФА фінансуються за рахунок позик ЄС на ринках капіталу. Кошти надаються на одних і тих же фінансових умовах, що і в країнах-бенефіціарах.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини