RU

Україна отримала 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС

09.12.2020, 16:08
Україна отримала 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС - Фото
Фото: depositphotos.com

Україна отримала від Європейської комісії перший транш в рамках нової програми макрофінансової кредитної допомоги ЄС в розмірі 600 млн євро. Про це повідомляє пресслужба міністерства фінансів.

Допомога надана у вигляді довгострокової позики з процентною ставкою 0,125% з терміном погашення в червні 2035 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Для надання траншу Європейська комісія розмістила власні облігації з негативною дохідністю мінус 0,143%, завдяки чому після відрахування комісій за випуск, Україна фактично отримала 623,5 млн євро, роз'яснили в Мінфіні.

ЄС надав кошти в рамках реалізації вже п'ятої за рахунком програми мікрофінансової допомоги Україні. Відповідну угоду сторони підписали 23 серпня 2020 року.

На сьогоднішній день загальна сума пільгової кредитної допомоги Євросоюзу Україні за період 2014-2020 років досягла 4,41 млрд євро.

Засоби використовувалися для скорочення зовнішнього фінансового навантаження на Україну, поліпшення її платіжного балансу й забезпечення бюджетних потреб.

Україна розраховує отримати другий транш ЄС в розмірі 600 млн євро після реалізації реформи управління державними фінансами, поліпшення бізнес-клімату, реформування держпідприємств, вказують в Міністерстві фінансів.

Макрофінансова допомога є частиною більш широкої взаємодії ЄС з сусідніми країнами й призначена для використання як виключний інструмент реагування на кризу в ЄС. Він доступний для країн-сусідів ЄС, що зазнають проблем з платіжним балансом. Це доповнює допомогу, яка надається МВФ. Кредити фінансуються за рахунок позик ЄС на ринках капіталу. Кошти надаються на одних і тих же фінансових умовах, що і в країнах-бенефіціарах.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини