Україна опустилася в рейтингу інноваційних економік Bloomberg

20.01.2020, 13:02
Україна опустилася в рейтингу інноваційних економік Bloomberg - Фото
Фото: depositphotos.com

Україна зайняла 56 місце в рейтингу інновацій Bloomberg. Новий лідер - Німеччина

Україна втратила три позиції і зайняла 56 місце з 60-ти в рейтингу інноваційних економік світу 2020 року за версією Bloomberg.

Німеччині вдалося посунути Південну Корею, яка шість років поспіль очолювала рейтинг. Ця перемога стала можливою завдяки лідерству за трьома критеріями - з виробництва доданої вартості, високотехнологічності і патентної активності.

Виробничий сектор Німеччини як і раніше висококонкурентний і є джерелом інновацій, відзначають експерти агентства. Але інновації в сфері послуг менш вражаючі, і близько третини витрат на дослідження і розробки припадає на автомобільну промисловість. Якщо цей сектор буде слабшати і далі, то це вплине на інноваційність економіки країни.

Для збільшення натисніть на картинку

Південна Корея частково втратила свою "корону" через відносне падіння продуктивності, відзначає видання.

На третє місце вдалося знову піднятися Сінгапуру, який вже закривав топ-3 два роки тому.

В першу десятку також увійшли Швейцарія, Швеція, Ізраїль, Фінляндія, Данія, США і Франція. При цьому США опустилися на одну сходинку в рейтингу, зайнявши дев'яте місце.

Три позиції втратила Японія, опинившись на 12 місці. Друга за величиною економіка світу - Китай - піднялася на одну сходинку - на 15 місце. При цьому Китай посів друге місце в світі із патентної активності.

Сусідня з Україною Польща опинилася цього року на 25 місці (-3), Росія - на 26 (+1), Румунія - 32 (-3), Словаччина - 41 (-2), Угорщина - 28 (+4).

Для збільшення натисніть на картинку

  • За даними Global Innovation Index 2019, Україна посідає 47 місце в рейтингу інноваційних економік. У порівнянні з минулим роком, вона втратила чотири позиції в цьому рейтингу.
Bloomberg щорічно аналізує 60 економік світу і випускає рейтинг напередодні Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Агентство аналізує десятки критеріїв, використовуючи сім показників, включаючи витрати на дослідження і розробки, виробничі потужності, концентрацію високотехнологічних компаній і якість освіти.

Читайте російською: Украина опустилась в рейтинге инновационных экономик Bloomberg

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии