RU

Україна очікує від МВФ $2,2 млрд у 2021 році – глава НБУ

02.02.2021, 12:35
Україна очікує від МВФ $2,2 млрд у 2021 році – глава НБУ - Фото
Кирило Шевченко (Фото: пресслужба НБУ/Facebook)

Україна очікує в 2020 році отримати від Міжнародного валютного фонду $2,2 млрд у вигляді трьох траншів. Про це заявив в інтерв'ю Reuters глава Національного банку України Кирило Шевченко.

"Ми очікуємо три транші, по 0,5 млрд SDR (Special Drawing Rights) кожен, загальною сумою близько $2,2 млрд цього року, а решту грошей – у 2022 році", – сказав Шевченко.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Він також зазначив, що робота місії МВФ в Україні триває. "За результатами цього тижня стане зрозуміліше, яких домовленостей ми досягаємо", – сказав Шевченко.

Глава НБУ підкреслив, що банк виконує свої зобов'язання перед МВФ, не звертаючи уваги на побоювання з приводу незалежності центрального банку, які були особливо відзначені минулого року, коли його попередник Яків Смолій пішов у відставку.

Шевченко також сказав, що парламенту, можливо, буде потрібно прийняти деякі законопроєкти як умови для додаткових позик, не уточнюючи, які саме.

Спеціальні права запозичення (Special Drawing Rights, SDR) – це міжнародний резервний актив, створений МВФ у 1969 році. Зараз SDR грають роль розрахункової грошової одиниці МВФ та інших фінансових організацій. Вартість SDR перераховується щодня на основі обмінних курсів п'яти основних валют Фонду – долара США, євро, японської єни, фунта стерлінгів і китайського юаня. Станом на 2 лютого 2021 року 1 SDR дорівнює приблизно 1,44 долара США.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини