Україна не отримає грошей від МВФ цього року

06.12.2019, 14:02
Україна не отримає грошей від МВФ цього року - Фото
Володимир Зеленський на переговорах із МВФ (фото - president.gov.ua)

Україна не встигне отримати остаточне рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду до кінця 2019 року, але може ще в грудні підписати меморандум про подальшу співпрацю. Про це LIGA.net розповіли три високопоставлених співрозмовники в різних державних структурах.

"Ми не встигли виконати prior actions, які обговорювалися з Фондом. Для того, щоб потрапити на грудневе засідання Ради МВФ, потрібно було, щоб потрібні закони до поточного моменту вже були проголосовані в парламенті", - зазначив співрозмовник в одній із фінансових держструктур.

За інформацією джерел LIGA.net, перш за все йдеться про зміни до закону Про систему гарантування вкладів (зокрема, позиції, які непрямо стосуються можливої ​​ренаціоналізації ПриватБанку, а також стягнення боргів власників інших банків-банкрутів, докладніше про це ми писали тут>>>). Законопроекти повинні були потрапити до Ради ще в кінці листопада. Інший співрозмовник LIGA.net розповів, що на даний момент завершено процес узгодження тексту змін між українськими держструктурами і Фондом.

За його словами, уряд, як і раніше розраховує, що меморандум буде підписаний найближчим часом і Україна отримає SLA (Staff Level Agreement - принципову згоду Фонду кредитувати країну) ще цього року.

"Ми наближаємо меморандум як можемо - це важливіше, ніж безпосередньо гроші. Для цього нам не потрібно орієнтуватися на засідання борду МВФ".

Наступна можливість офіційно отримати програму Фонду в України буде в лютому, коли керівництво МВФ вперше збереться після перерви на різдвяні свята.

Читайте російською: Украина не получит денег МВФ в этом году

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю