RU

Україна може врятувати Європу, у якої заповнені сховища газу - Wood Mackenzie

22.04.2020, 13:41
Україна може врятувати Європу, у якої заповнені сховища газу - Wood Mackenzie - Фото
Фото: прес-служба УТГ

Європа вийшла у сезон закачування ПСГ 2020 року з рекордно високим наповненням газосховищ - 57 млрд куб. м. Причини - високий рівень наповнення ПСГ восени 2019 року, тепла зима і локдаун, пов'язаний з коронавірусом. Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України", посилаючись на дослідницьку групу Wood Mackenzie.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За розрахунками експертів, щоб в кінці жовтня в сховищах було середнє п'ятирічне значення запасів на рівні 92 млрд кубометрів, Європі потрібно буде закачати всього 35 млрд кубометрів. У 2018 році Європі треба було закачати 71 млрд кубометрів, а минулого року було потрібно 50 млрд кубометрів. Але середньорічний рівень завантаження становить близько 60 млрд куб.

Може скластися ситуація, коли європейські газосховища будуть наповнені, а постачання продовжиться.

"Одним із варіантів вирішення цього питання стане використання українських сховищ. Місткість українських сховищ становить 32 млрд кубометрів, це буде значним додатковим ресурсом для зберігання газу", - вважають аналітики.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Wood Mackenzie розрахували, що сукупна вартість використання українських сховищ з урахуванням транзитного тарифу не перевищує 3,16 євро за мВтг, "що дає достатній стимул для використання цієї потужності".

При цьому аналітики підкреслюють, що реальний розвиток ситуації буде залежати від сезонних коливань ціни на газ - якщо весняні та літні цінові спреди залишаться на рівні близько 4 євро за МВт-год, використання додаткових обсягів (українських) сховищ буде мати сенс.

Читайте також: Інтерв'ю з головою оператора ГТС: Газовий ринок в травні не запрацює. Це буде хаос

  • Запаси газу в українських підземних сховищах в 2019 році досягли рекордних за останні дев'ять років 20 млрд кубометрів газу.
  • Україна завершила опалювальний сезон з одним із найбільших запасів природного газу за останні 10 років. За даними Укртрансгазу, до 31 березня в ПСГ залишалося 15,9 млрд кубів ресурсу, порівняно з 8,8 млрд кубів минулого року.
ГТС України - одна з найбільших в Європі. До її складу входять 37 600 км магістральних газопроводів 283 200 км розподільних мереж, газосховищ, компресійні і газовимірювальні станції. 13 підземних сховищ газу можуть зберігати понад 32 млрд кубометрів блакитного палива, що ставить їх на друге місце за обсягом в Європі після РФ.

Читайте російською: Украина может спасти Европу, у которой заполнены хранилища газа - Wood Mackenzie

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини