RU

Україна може піднятися на 20 позицій у Doing Business-2021 - Мінекономіки

16.07.2020, 16:12
Україна може піднятися на 20 позицій у Doing Business-2021 - Мінекономіки - Фото
Ігор Петрашко (Фото: прес-служба Кабміну)

Україна може поліпшити свої позиції і піднятися на 10-20 сходинок у рейтингу Doing Business 2021 Світового банку. Так вважає міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Міністр зазначив, що цього року, незважаючи на вплив та наслідки COVID-19, триває робота над важливими законодавчими змінами, які роблять інвестиційну діяльність більш легкою, захищеною і привабливою.

"Україна має всі шанси продемонструвати поліпшені позиції, що дасть позитивний сигнал новим інвесторам, як внутрішнім, так і зовнішнім", - зазначив Петрашко.

За його словами, Мінекономіки провело власний попередній аналіз, щоб визначити можливу позицію України в рейтингу.

"Мінекономіки проаналізувало понад 30 законодавчих змін, які були впроваджені в Україні за програмний період і можуть вплинути на рейтинг країни цього року. Загалом, за всіма 10 компонентами Україна демонструє значний прогрес", - заявив міністр.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Трійка найбільш результативних оновлень за версією Мінекономіки:

1) сфера захисту міноритарних інвесторів від зловживань із боку власників контрольних пакетів акцій (може поліпшити рейтинг щодо відповідних компонентів на 50 позицій);

2) спрощення реєстрації ТОВ (Україна може піднятися на 15 позицій щодо цього компонента);

3) спрощення процедури оформлення банкрутства (плюс 60 додаткових ступенів).

Також, за словами міністра, на позиції у рейтингу позитивно впливають зміни в отриманні дозволів на будівництво, зокрема, скасування пайового внеску при будівництві промислових об'єктів; здешевлення підключення до електричних мереж у середньому на 18,9% у всій країні, ряд дерегуляційних змін в адмініструванні податків і скорочення часу торгових операцій як для експортерів, так і імпортерів.

У Мінекономіки уточнили, що ці підрахунки не беруть до уваги зростання інших країн у рейтингу, а також нинішні планові оновлення критеріїв оцінки ключових показників, від яких також залежить динаміка поліпшення позицій України.

  • Україна посіла 64 місце у рейтингу Світового банку Doing Business-2020. Результат країни за минулий рік – плюс сім позицій і поліпшення із шести ключових показників рейтингу з десяти.

Читайте також: Doing Business - сім щаблів вгору. Шукаємо реформи з мікроскопом

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини