RU

Україна може до 1 жовтня відмовитися від імпорту електроенергії з Росії та Білорусі

21.05.2021, 14:47
Україна може до 1 жовтня відмовитися від імпорту електроенергії з Росії та Білорусі - Фото
Ілюстративне фото (Фото: depositphotos.com)

У Нацкомісії з енергетики і комунальних послуг пропонують обмежити до 0 МВт імпорт електроенергії з Росії та Білорусі до 1 жовтня. Відповідний проєкт постанови опублікований на сайті НКРЕКП.

"Обмежити доступну пропускну здатність для імпорту електричної енергії в Україні, пропонуватиметься на місячних і добових аукціонах, в частині міждержавних зв'язків між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства (Росія і Білорусь, – ред.), до 0 МВт", – йдеться в проєкті постанови НКРЕКП.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Регулятор розгляне постанову 26 травня. Термін його дії – з дня прийняття до 1 жовтня.

"Призупинення імпорту електроенергії повинно позитивно відбитися на забезпеченні безпеки постачання електроенергії до ОЕС України, на діяльності вугледобувних підприємств і не створить загрози безпеці функціонування ОЕС України до початку осінньо-зимового періоду 2021/2022 років", – йдеться в документі.

Глава НКРЕКП Валерій Тарасюк заявляв, що імпорт електроенергії з РФ і Білорусі потрібен для забезпечення конкуренції. Ексміністерка енергетики Ольга Буславець заявляла, що це "неприпустимо навіть у думках", тому що це негативно вплине на НАЕК "Енергоатом" і теплову генерацію України. За даними Укренерго, законодавчої заборони на імпорт електроенергії з РФ немає.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини