RU

Україна має кілька сценаріїв у разі запуску Північного потоку-2 – Оператор ГТС

09.03.2021, 12:31
Україна має кілька сценаріїв у разі запуску Північного потоку-2 – Оператор ГТС - Фото
Фото: пресслужба УТГ

Оператор газотранспортної системи України має кілька сценаріїв на випадок запуску російського газопроводу Північний потік-2. Про це заявив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон в інтерв'ю економічній газеті Угорщини Вілаггаздашаг, текст якого оприлюднило в Facebook Посольство України в Угорщині.

"Ми розробили кілька сценаріїв. Оскільки в Україні – найбільший внутрішній ринок споживання газу в Східній Європі розміром 30 млрд куб. м, а власний видобуток газу становить 20 млрд куб. м, тому послуги газотранспортної системи будуть затребувані в будь-якому випадку. Але транзитні потужності будуть оптимізовані, адже ми не можемо дозволити собі утримання потужностей, які не будуть задіяні для транзиту", – сказав Макогон.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Він зазначив, що в такому випадку необхідно буде забезпечити економічно доцільний тариф як для внутрішніх споживачів, так і для комерційних клієнтів.

"Це означає, що ми модернізуємо тільки ті компресорні станції, які будуть використовуватися, а інші поступово виводити з експлуатації. Відповідно – в разі повної відмови від транзиту нашою територією – вже не можна буде сприймати українську ГТС як доступний запасний варіант", – заявив гендиректор ОГТСУ.

Він також зазначив, що якщо Північний потік-2 не буде добудований, то нічого не зміниться. Існуючі газотранспортні потужності повністю покривають не тільки попит, але і експортні потужності РФ.

"А ось якщо транзит через українську ГТС буде припинений, то Україна буде змушена оптимізувати свою газотранспортну систему виключно для задоволення внутрішнього попиту. В такому випадку європейські країни зіткнуться з втратою гнучкості української ГТС, хоча вона була проєктована для швидкого забезпечення додаткового попиту в ЄС, навіть шляхом збільшення на добу транзиту на 150-200 млн куб. м", – підкреслив Макогон.

Північний потік-2 – російський газопровід, який будується в обхід України з 2018 року. Його прокладають на дні Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють в $9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром". При цьому п'ять європейських компаній обіцяли профінансувати 50% вартості проєкту.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини