Україна і США готуються до довгострокового контракту на постачання газу

04.03.2020, 16:34
Україна і США готуються до довгострокового контракту на постачання газу - Фото
Олексій Оржель (Фото: прес-служба Кабміну)

За словами міністра енергетики, десятирічний або двадцятирічний контракт на поставки газу з США зміцнить позиції України на переговорах із Росією

Україна планує укласти довгостроковий контракт на постачання великих обсягів природного газу з США через Польщу. Про це в інтерв'ю УНІАН повідомив міністр енергетики і захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

За його словами, США зацікавлені запропонувати портфель таких замовлень. "Є спотові ринки, а є дійсно стратегічні, геополітичні ринки. Думаю, що дуже правильно й адекватно підписати десятирічний або двадцятирічний такий контракт", - сказав Оржель.

Він підкреслив, що контракт буде не тільки геополітичним документом, а й забезпечить енергетичну безпеку. Зокрема, зміцнить позиції України на переговорах із Росією, так як в України "вже буде альтернативна поставка з країни, яка зараз намагається наростити свою присутність на європейському ринку та в світі".

Крім того, довгостроковий контракт дозволить розвивати інфраструктуру для зрідженого газу, так як реалізовувати поставки планують через інфраструктуру Польщі, уточнив міністр.

При цьому Оржель не уточнив, про які обсяги закупівлі домовляються з США, зазначивши лише, що вони будуть великими.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?