RU

Украерорух завершив рік із мільярдними збитками

02.04.2021, 16:37
Украерорух завершив рік із мільярдними збитками - Фото
Украерорух (Фото: kyiv.gp.gov.ua)

За підсумками 2020 року державне підприємство Украерорух отримало чистий збиток розміром 1,5 млрд грн. Про це свідчить звіт про виконання показників фінансового плану підприємства, повідомляє Марлін.

Різниця між доходом від реалізації аеронавігаційних послуг Украероруху та їхньою собівартістю за минулий рік склала 664,4 млн грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

До збитків призвело зниження інтенсивності польотів, зменшення кількості літаків у небі при продовженні роботи диспетчерського та інженерного персоналу і засобів навігації через пандемію.

У компанії відзначили, що також негативно впливає дебіторська заборгованість із боку приватної авіакомпанії Міжнародні авіалінії України, яка на кінець минулого року заборгувала понад 1,3 млрд грн. Кінцевим бенефіціаром МАУ є Ігор Коломойський.

За результатами 2019 року Украерорух теж відзвітував про 1,12 млрд грн збитків.

У 2018 року фінансовий звіт завершено річним прибутком розміром 286,1 млн грн.

Протягом 2020 року Украерорух привернув довгостроковий кредит на 25 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку, а також 200 млн грн фінансової допомоги від Адміністрації морських портів.

Від попередніх років Украерорух має кредит на суму 10,1 млн євро від ЄБРР, 9,8 млн євро від Європейського банку інвестицій та угоду на фінансовий лізинг із кіпрською компанією Stilbay Holdings Limited на суму 3 млн євро.

Кілька років на держпідприємство не призначають директора. З жовтня 2019 року підприємством Украерорух керує в. о. директора Андрій Ярмак.

Державне підприємство "Украерорух" підпорядковане Мінінфраструктури та здійснює обслуговування повітряного руху України.

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини