RU

Украерорух судиться з МАУ, SkyUp та іншими авіалініями через несплату послуг

10.12.2020, 09:28
Украерорух судиться з МАУ, SkyUp та іншими авіалініями через несплату послуг - Фото
Фото: pixabay.com

Державне підприємство з обслуговування повітряного руху України Украерорух звернулося до суду щодо стягнення заборгованості за послуги з аеронавігаційного обслуговування з боку українських та іноземних авіакомпаній. Як свідчать дані Державного судового реєстру, постанову про проведення справи відкрив Господарський суд Києва.

За даними пресслужби Украероруху, зменшення обсягів перевезень погіршило фінансову дисципліну перевізників через брак оборотних коштів, що ставить під загрозу роботу держпідприємства, через що Украерорух опинився на межі технічного дефолту.

Щоб не допустити погіршення фінансово-економічної ситуації й забезпечити стабільну роботу стратегічного підприємства, Украерорух вирішив стягувати з перевізників плату за послуги на щотижня.

"Для вирішення питання накопиченої в період пандемії заборгованості – відповідно до чинного законодавства та умов договору про надання послуг з аеронавігаційного обслуговування, а також з метою дотримання процесуальних строків – проводяться позовні роботи для врегулювання питань фінансової дисципліни авіакомпаній, які вчасно не розрахувалися за отримані в попередні періоди послуги", – наголошується в повідомленні.

За даними Украероруху, в 2020 році така ситуація склалася з декількома українськими та закордонними авіакомпаніями, серед яких – Міжнародні авіалінії України, SkyUp, Браво, YanAir, Azur Air Україна, Iran Air, Freebird Airlines, Blue Panorama Airlines, Onur Air, Tarom Romanian Air Transport, Air Arabia PJSC тощо.

При цьому деякі авіакомпанії, зокрема Браво, Azur Air Україна, Freebird Airlines, Onur Air Tasimacilik, Tarom Romanian Air Transport і Air Arabia PJSC вже повністю розрахувалися за надані послуги.

У SkyUp Airlines заявили, що є такими ж учасниками авіаційної діяльності, як і Украерорух. "Внаслідок пандемії авіаційна і туристична галузі фактично зупинилися в усьому світі, тому ми знаходимося в непростому положенні, як і всі учасники авіаційного ринку", – сказав гендиректор SkyUp Airlines Дмитро Сероухов, передає пресслужба компанії.

За його словами, компанія SkyUp поки домовилася з Украерорухом про те, що з листопада буде здійснювати платежі на щотижневій основі й повністю виконувати поточні фінансові зобов'язання.

  • У листопаді 2019 року в Украерорух повідомили, що заборгованість авіакомпанії МАУ за аеронавігаційне обслуговування з урахуванням штрафних санкцій становить близько 1 млрд грн.
  • Співвласник МАУ Арон Майберг вважає, що збитки МАУ багато в чому обумовлені прорахунками держполітики в авіаційній галузі. За його словами, за 5 років авіакомпанія переплатила $216 млн через необхідність обльоту повітряного простору Сходу України, Криму і території РФ, високі акцизи на авіаційне паливо і завищені ставки на аеронавігаційне обслуговування.
  • 12 листопада 2020 року Украерорух виграв у Верховному Суді справу проти авіакомпанії МАУ, чим позбавив її можливості несвоєчасної сплати за отримані послуги з аеронавігаційного обслуговування.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини