RU

Україну виключили з чорного списку FATF, - Акімова

31.10.2011, 14:13
Україну виключили з чорного списку FATF, - Акімова - Фото
4bc29db7190b5c8c05397545f08e7cd8.jpg
Україну виключили з чорного списку FATF (Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей - Financial Action Task Force). Про це сказала сьогодні журналістам на прес-конференції перший заступник глави адміністрації президента України Ірина Акімова.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Акімова відзначила, що на початку 2010 року внаслідок того, що законодавство України не відповідало стандартам і вимогам FATF, вона була внесена до так званого чорного списку.

За словами Акімової, це рішення несло суттєві ризики як для українських громадян, так і для підприємств у разі проведення банківських операцій.

Вона наголосила , що уряд України і Національний банк одразу після цього почали готувати всі необхідні законодавчі акти для приведення українського законодавства у відповідність до вимог FATF.

"Держфінмоніторинг і Нацбанк підготували чотири необхідних закони, після цього в Україні працювала місія FATF, яка перевірила, наскільки виконуються ті чи інші вимоги, наскільки йде робота з імплементації цих законів. І ось, 27 числа на пленарному засіданні FATF було прийнято рішення про зупинку моніторингу України та виключення її з так званого чорного списку. Ця подія дуже важлива, тому що це сигнал - Україна для світової фінансової системи ризиків не несе", - сказала вона.

Нагадаємо, як заявляв раніше голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) Дмитро Тевелєв, наприкінці вересня пленарне засідання FATF прийняло звіт Україну. "Доповідь України прийнято. Це дає підстави, що Україні буде виведена з "сірого" списку FATF", - сказав Тевелєв. За його словами, у звіті Україні близько 60% присвячено поліпшенню нормативної та законодавчої боротьби з відмиванням грошей.

Як відомо, Україна перебувала в чорному списку FATF з кінця 2002 до лютого 2004 року. У лютому 2010 року FATF оприлюднила список держав, що мають недоліки в національних режимах і висловили намір їх удосконалювати. У цей список потрапила і Україна.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини