RU

Українці зіткнулися з проблемою зняття грошей в банкоматах

27.06.2012, 09:25
Українці зіткнулися з проблемою зняття грошей в банкоматах - Фото
0b0752887d8b77f1245fe91b1eb73dd0.jpg
Зниження ставок міжбанківської комісії interchange привело до падіння доходів банків-власників великих мереж банкоматів, які почали шукати способи компенсувати скорочення прибутковості. Вчора банкіри поскаржилися в НБУ, що їхні клієнти не можуть зняти в банкоматах ПриватБанку по картках Visa більше 100 грн. за одну трансакцію. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Клієнтів криють банкоматом".

Такі обмеження здатні збільшити кількість трансакцій і, як наслідок, комісійний доход, тому аналогічні обмеження можуть бути введені і іншими банками, побоюються учасники ринку.

Як відзначає видання, ще 10 червня система Visa знизила interchange за всіма своїми картками з рівня 1% +3 грн до 0,5% +2 грн., а система MasterCard 1 червня ввела продукт Debit MasterCard з комісією всього в 2 грн. В результаті у власників банкоматних мереж різко впали доходи від цих операцій, в першу чергу у банків з великими мережами, і вони почали шукати способи збільшити кількість трансакцій.

Вчора в ході засідання ради Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА банкіри заявили, що ПриватБанк, який володіє найбільшою мережею в 7850 банкоматів, обмежив зняття коштів з карт Visa інших банків сумою 100 грн. за одну трансакцію.

Один з банкірів після наради повідомив виданню, що, за його інформацією, ПриватБанк ввів обмеження 15 червня, а вони дізналися про це з скарг клієнтів. Рішення ПриватБанку банкіри не схвалюють, але вважають законним, оскільки дотримується денний ліміт Visa з видачі готівки в 200 євро (2 тис.грн.). Ввести ліміт видачі готівки по картках MasterCard банки не зможуть, оскільки система буде їх за це штрафувати. Банкіри не могли задати питання ПриватБанку, оскільки його представника вчора не було на нараді, а заступник директора департаменту платіжних систем НБУ Станіслав Широчин на їхні скарги відповів лише, що "позиція ПриватБанку НБУ не подобається".

Після цього кореспондент видання спробував зняти в банкоматі ПриватБанку 150 і 200 грн., проте в обох випадках термінал відхилив трансакцію по карті Альфа-банку. При цьому на екрані банкомата з'являлося повідомлення: "Неможливо видати зазначену суму. Рекомендується 100 грн.".

Учасники ринку не виключають, що аналогічні обмеження на зняття коштів можуть з'явитися і в інших установах.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини