RU

Українці повернулися з переговорів з МВФ без особливого оптимізму

26.01.2012, 15:51
Українці повернулися з переговорів з МВФ без особливого оптимізму - Фото
ec0926d1bf16322f2b53065bffbc2f7e.jpg
Керівництво України в найближчі дні проведе чергову зустріч з керівництвом Міжнародного валютного фонду. Про це повідомив сьогодні на брифінгу, відповідаючи на запитання журналістів, віце-прем'єр-міністр - міністр праці та соціальної політики Сергій Тігіпко.

"Завершилася поїздка делегації на чолі з першим віце-прем'єр-міністром Андрієм Клюєвим. У складі був міністр фінансів Валерій Хорошковський і я. Ми провели переговори з головою місії. Відбулася зустріч з керівництвом Міжнародного валютного фонду. Якихось остаточних рішень немає, але тривають зустрічі керівництва країни, які, можливо, відбудуться найближчим часом", - сказав Тігіпко, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Тігіпко повідомив, що проблемним питанням у переговорах залишається підвищення тарифів на послуги ЖКГ для населення "Нам сьогодні залишилося по нашому меморандуму з Міжнародним валютним фондом вирішити практично одне питання - підвищення тарифів. Я можу чітко сказати, що в тому форматі, який був закладений до цього, підвищення в тарифів в Україні не буде", - сказав він.

Чиновник зазначив, що в української делегації є свої пропозиції, які й обговорювалися на останній зустрічі з представниками МВФ. За його словами, мова йде про те, яким чином компенсувати витрати бюджету в тому випадку, якщо тарифи не буде підвищено. "У нас є багато пропозицій, за рахунок чого це можна зробити", - зазначив він.

Тігіпко також зазначив, що підвищенню тарифів має передувати реформа. За його словами, суть її полягає в тому, що перед підвищенням тарифів необхідно визначитися з можливістю виділення кредитів для населення на такі потреби як заміна та утеплення вікон і дверей, енергозбереження.

Віце-прем'єр зауважив, що коли аналогічна реформа проводилася в європейських країнах, там при підвищенні тарифів цифри в платіжках громадян залишалися колишніми за рахунок можливості енергозбереження. "Ми домовилися, що продовжимо цю розмову тижнів через два-три. Зараз до цієї розмови готуються обидві сторони", - додав він.

Нагадаємо, раніше Україні не вдалося досягти домовленості з представниками МВФ про відновлення кредитування в рамках відкритої влітку 2010 року програми stand-by на загальну суму понад $15 млрд. Візит місії МВФ до України відбувся наприкінці жовтня 2011 року. У переговорах мова йшла про виділення кредиту на суму близько $1,5 млрд.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини