RU

Українським багатодітним батькам призначать пенсію

10.01.2013, 12:08
Українським багатодітним батькам призначать пенсію - Фото
Наталія Королевська
Кабінет міністрів України підтримав пропозицію призначення пенсії батькам, які виховали 5 і більше дітей. Відповідні положення передбачені в проекті Закону "Про внесення змін до статті 1 Закону "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" щодо призначення пенсії батькам, які виховали 5 і більше дітей. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

Як зазначила міністр соцполітики Наталія Королевська, чинним законодавством передбачено право на пенсію за особливі заслуги перед Україною тільки матерям, які народили п'ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку.

"Законопроектом пропонується поширити право на пенсію за особливі заслуги перед Україною також і на батька, який в разі смерті матері дітей або позбавлення її батьківських прав виховував п'ятьох і більше дітей до шестирічного віку. Це забезпечить соціальну справедливість по відношенню до таких батьків", - зазначила вона.

Королевська зазначила, що запропонована норма буде відповідати ідеології Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яким передбачено, що жінки, які народили п'ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії. Крім того, за вибором матері або в разі її відсутності, така дострокова пенсія може бути призначена батькові. У разі прийняття законопроекту Верховною Радою витрати на його реалізацію у 2014 році складуть 1,4 млн.грн.

Досьє на Наталію Королевську
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини