RU

Українська ГТС йде з-під контролю Газпрому, - ЗМІ

20.04.2012, 09:11
Українська ГТС йде з-під контролю Газпрому, - ЗМІ - Фото
Фото: utg.ua
Україна надала доступ до своєї газотранспортної системи (ГТС) і підземних сховищ газу приватному бізнесу - добувачам та імпортерам палива. Вчора НКРЕ прийняла відповідну постанову. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Труба всім".

Таке рішення вкрай невигідно російському Газпрому й фактично робить безглуздими переговори про створення двостороннього консорціуму з управління ГТС. Однак воно вигідно бізнесу і європейським споживачам газу, упевнені учасники ринку.

Рішення вигідно ЄС - воно дозволяє європейським споживачам газу вести з Газпромом переговори про його покупку на українсько-російському кордоні, а не в країнах Євросоюзу, пояснює високопоставлене джерело в російському представництві німецької газової компанії Rurhgas. "Це робить ГТС менш керованою в ручному режимі й не дає можливості використовувати її для того, щоб прибирати ринкових конкурентів з числа здобувачів", - констатує співрозмовник видання.

На думку директора Інституту енергетичних досліджень Дмитра Марунича, затвердження принципу рівного доступу до ГТС вкрай невигідно Газпрому, який тепер не зможе навіть в разі створення консорціуму з управління українською системою її контролювати.

Як відзначає видання, Газпром неодноразово висловлювався проти імплементації в Україні європейської законодавчої норми про рівний доступ. Не дивно, що прийняття даної постанови співпало з досить жорсткими заявами голови російської монополії по відношенню до України", - відзначає член комітету Верховної Ради з ПЕК Олександр Гудима.

Нагадаємо, вчора голова Газпрому Олексій Міллер на зустрічі з прем'єр-міністром Володимиром Путіним заявив, що комерційні поставки по другій нитці газопроводу Nord Stream почнуться в жовтні 2012 року. "З введенням Північного потоку роль і значення України як ексклюзивної країни-транзитера російського газу до Європи, звичайно ж, пішла", - сказав Міллер. Голова російської монополії додав, що будівництво газопроводу South Stream Газпромом розпочнеться вже в грудні.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини