RU

Українська ГТС потрібна тільки Газпрому, - російський експерт

24.04.2012, 09:10
Українська ГТС потрібна тільки Газпрому, - російський експерт - Фото
Фото: EPA
"Таке поняття як українська ГТС сьогодні потрібна лише одному суб'єкту - компанії Газпром. За великим рахунком, вона більше ні для кого сенсу не має", - заявив генеральний директор Фонду національної енергетичної безпеки Костянтин Симонов, якого цитує прес-служба Інституту Горшеніна.

"Якщо мова зайде про приватизацію газотранспортної системи, зрозуміло, що робитиметься це може тільки під Газпром" і ніяких двох думок бути не може, тому що іншого газу в цій трубі все одно не виявиться. Якщо ви берете в Газпрому 40 млрд. кубів на рік (так, частина йде на спалювання для забезпечення транзиту, але все одно, на внутрішні потреби теж досить пристойні обсяги йдуть), то треба розуміти, що, природно, тут єдиним інтересантом може бути тільки Газпром", - додав він.

"Ніякі правила третього пакета не спрацюють, тому що навіть Європа не знає, як організувати незалежний бізнес з управління трубами. Але це історія стара, тому я особисто ніякого руху в бік приватизації ГТС не бачу, а бачу, навпаки, спроби переконати всіх , що ніякої приватизації не буде і що труба залишиться державною", - заявив експерт.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада Україна прийняла закон щодо реформування нафтогазового сектору України. Напередодні парламент вивів з-під дії закону про держзакупівлі закупівлю і транспортування природного газу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини