RU

Українські ТЕЦ віддадуть у приватні руки

23.01.2012, 10:48
Українські ТЕЦ віддадуть у приватні руки - Фото
ce4b01eee296c2213bfc823485e991d4.jpg
За рахунок залучення приватних інвестицій планується перевести українські ТЕЦ на вугілля, що дозволить економити до 6 млрд. кубометрів газу на рік. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "На інвесторів повіяло теплом".

Минулого тижня у Верховній Раді був зареєстрований підготовлений Міненерго законопроект №9713. Документом пропонується виключити 14 з 41 ТЕЦ з переліку об'єктів, які не підлягають приватизації. Очікується, що прийняття законопроекту дозволить залучити недержавні інвестиції за рахунок передачі майна ТЕЦ в оренду або концесію і провести технічне переоснащення підприємств для скорочення споживання природного газу.

Після того як законопроект був зареєстрований в парламенті, міністр Юрій Бойко заявив про необхідність повного переведення ТЕЦ з природного газу на спалювання водно-вугільної суміші. За оцінкою міністра, це дозволить Україні економити до 6 млрд. кубометрів газу на рік.

У той же час проти планів уряду виступили екологічні організації та мери найбільших міст. За оцінками Національного екологічного центру України (НЕЦУ), переведення ТЕЦ з природного газу на вугілля загрожує зростанням викидів парникових газів, забрудненням атмосфери і збільшенням неефективного субсидування. За даними НЕЦУ, приклади відремонтованих та утеплених будинків свідчать про можливість зниження споживання тепла і газу на 50%. А в комплексі з ремонтом теплотрас і модернізацією котелень цей показник досягає 70-80%.

Переклад українських ТЕЦ із природного газу на вугілля призведе до екологічної катастрофи, вважає мер Донецька Олександр Лук'янченко. "У нас зараз 293 котельні. Якщо їх все перевести на вугілля, атмосфера буде, як при наявності трьох діючих металургійних заводів", - зазначив він.

За оцінками віце-президента американської компанії ContourGlobal (володіє 60% Краматорської ТЕЦ) Юрія Сакви, переклад 1 МВт української ТЕЦ з природного газу на вугілля обійдеться в середньому в $2,5 тис. За даними Міненерго, на початок 2011 року загальна встановлена ​​потужність комунальних ТЕЦ і блок-станцій становила 6,4 тис. МВт.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини