RU

Українські шахти продадуть за одну гривню

25.06.2012, 09:33
Українські шахти продадуть за одну гривню - Фото
Фото: ЕРА
Українські вугільні шахти планують продавати за інвестиційні зобов'язання і одну гривню. Уже в наступному році інвесторам запропонують найбільші за запасами шахти. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Продавайся, хто може".

У п'ятницю голова Фонду державного майна Олександр Рябченко заявив, що приватизація вуглевидобувних підприємств почнеться в 2013 році і буде проходити "за новою для України процедурою". Збиткові шахти продадуть за символічну ціну в 1 грн., а змагання між покупцями буде полягати в тому, хто більше вкладе в розвиток підприємств. Рябченко повідомив, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості зараз формує перелік таких підприємств.

Офіційно в Міненерго коментарів не надали. Однак джерело видання в міністерстві зазначило, що сьогодні понад 80% державних шахт збиткові через високий зносу основних фондів, несприятливих умов залягання вугілля та його низької якості. Він уточнив, що до приватизації у наступному році готуються найбільші в країні за прогнозними запасами вугілля шахти: Чайкіно (130 млн. т), ім. Стаханова (130 млн. т) і Тошківська (100 млн. т). За словами співрозмовника видання, коштів на дотування державних шахт в бюджеті рано чи пізно не стане, а закрити їх неможливо через побоювання виникнення соціальної напруги. Зараз дотації вугільної галузі становлять 10-13 млрд.грн. на рік. Крім того, державні шахти страждають через зниження попиту на їх продукцію.

Директор зі стратегії збуту та розвитку енергетичного бізнесу Донецьксталь-металургійний завод Дмитро Журавель впевнений, що обрана стратегія приватизації - практично єдина можливість зацікавити інвесторів.

Член комітету Верховної Ради з ПЕК Михайло Волинець (БЮТ) вважає, що інвестори можуть взяти участь в приватизації з тим, щоб отримати активи "на перспективу".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини