RU

Україна звинуватила Росію в порушенні головного принципу СОТ

30.07.2013, 22:19
Україна звинуватила Росію в порушенні головного принципу СОТ - Фото
1c40e4bdf658080c0816654a8de4de04.jpg

Україна вважає, що Росія порушила базовий принцип СОТ - забезпечення недискримінаційного характеру торгівлі. Про це представники української сторони заявили в ході консультацій між ЄС і РФ щодо діючого в Росії утилізаційного збору на автомобілі. У консультаціях, що проходили 29 і 30 липня в Брюсселі, також брали участь Японія, США, Китай, Туреччина.

Як повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку, Україна наполягає на необхідності скасування Росією утилізаційного збору. Інші країни-учасниці консультацій також висловили свою стурбованість щодо негативного впливу цього заходу на торгівлю та його дискримінаційний характер.

МЕРТ зазначає, що Україна як виробник і експортер автомобілів має значний торговий інтерес у зазначеній справі і вважає цей захід, запроваджений Росією, дискримінаційним.

За інформацією українського уряду, запровадження Росією утилізаційного збору на автомобілі призвело до різкого (більш ніж удвічі) скорочення виробництва в Україні транспортних засобів у 2013 році, а також - падіння експорту українських автомобілів до РФ на 75% в порівнянні з першою половиною 2012 року.

"Дуже добре, що у України у справі відстоювання інтересів по введеному РФ утилізаційному збору, що містить явні ознаки дискримінації, є союзники - США, Японія, Європейський Союз, Китай. Це дає нам упевненість, що незабаром поставки українських автомобілів можуть поновитися, і перешкоди в вигляді утилізаційного збору, діючого в Російській Федерації, буде скасовано", - заявила заступник директора департаменту співробітництва з СОТ та з питань торговельного захисту Мінекономрозвитку Світлана Зайцева.

У міністерстві також повідомили, що 29 липня 2013 року Україна направила запит про приєднання в якості третьої сторони до аналогічних консультацій між Японією і Росією.

Утилізаційний збір в Росії було запроваджено у вересні 2012 року. При цьому платити збір в Росії повинні лише іноземні автовиробники. У відповідь Україна з 13 квітня ввела спецмито на нові імпортні автомобілі. Воно становить 6,46% на автомобілі з двигуном об'ємом від 1 до 1,5 л і 12,95% - для автомобілів з двигуном об'ємом від 1,5 до 2,2 л. Також 4 липня Верховна Рада проголосувала за зміни до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих із експлуатації транспортних засобів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини