RU

Україна зможе обійтися без російського газу, але через 20 років

25.05.2012, 16:15
Україна зможе обійтися без російського газу, але через 20 років - Фото
Юрій Бойко
Видобуток нетрадиційного газу в Українуі до 2030 року може досягти стабільного значення на рівні 25 млрд. кубометрів на рік. Про це свідчать результати спеціального дослідження компанії HIS CERA "Природний газ і енергетичне майбутнє України", проведеного на прохання міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, голова Міненерго Юрій Бойко на презентації документа зазначив, що Україна повністю довіряє результатам дослідження. "Цифри, вказані в ньому, є реалістичними", - сказав він.

Що стосується інвестицій у видобуток сланцевого газу, міністр підкреслив, що це мають бути приватні гроші. "Це повністю проекти, засновані на зовнішніх інвестиціях, без урахування бюджету. Природно, будь-який проект такого масштабу, що має кінцевою метою комерційну реалізацію продукції, він заснований на приватних інвестиціях. Їх обсяг думаю, буде оприлюднено після затвердження фінансових планів компаній-переможниць конкурсів", - сказав Бойко.

Нагадаємо, Україна прагне знизити залежність від російських енергоресурсів. Зокрема, в травні НАК Нафтогаз України підписав рамкову угоду про купівлю-продаж природного газу з німецькою RWE. Також Київ провів конкурс на розробку двох родовищ сланцевого газу на території України (переможцями якого стали Chevron і Shell), йде підготовка до видобутку газу на чорноморському шельфі. Було заявлено про зниження закупівель російського газу з 41 млрд. кубометрів до 27.

Досьє на Юрія Бойка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини