RU

Україна збільшить видобуток газу на чорноморському шельфі

03.05.2012, 09:12
Україна збільшить видобуток газу на чорноморському шельфі - Фото
Фото: blackseagas.com
Україна потроїть видобуток газу на чорноморському шельфі в найближчі три роки. Чорноморнафтогаз заявив, що завдяки покупці двох нових бурових платформ уже в найближчі два роки видобуток палива зросте вдвічі, а до 2015 року досягне 3 млрд. кубометрів. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Море газу".

Як розповів генеральний директор Чорноморнафтогазу Валерій Ясюк, у найближчі чотири роки компанія планує в три рази наростити видобуток газу. Так вже в цьому році завдяки бурінню шести свердловин планується додатково видобути 155 млн. кубометрів газу. До 2014 року будуть пробурені 64 нових свердловини і здобуті крім сьогоднішніх 1 млрд. кубометрів ще 2,07 млрд. кубометрів газу. А до 2015 року Чорноморнафтогаз планує пробурити 77 нових свердловин, збільшивши видобуток до 3 млрд. кубометрів на рік. "Таким чином ми на 10% скоротимо імпорт газу з Росії, на третину забезпечивши споживання житлово-комунального комплексу своїм газом", - зазначив директор департаменту з видобутку нафти і газу НАК Нафтогаз України Олександр Зейкан.

Ясюк пояснив, що для збільшення видобутку газу Нафтогаз придбав дві плавучі бурові платформи, здатні бурити до 12 свердловин з однієї точки на глибині морського дна до 120 метрів. Максимальна глибина буріння з плавучих бурових - 9 тис. метрів. Обидві платформи були куплені в минулому році, зараз в турецькому порту Гіресун завершуються роботи з монтажу першої з них - "Петро Годованець". Над проектом працюють близько 300 чоловік: місцеві фахівці, а також експерти сінгапурської інжинірингової компанії Keppel. Роботи будуть закінчені в найближчі дні. Через два тижні установка повинна прибути до Криму.

На початку наступного року в Україну прибуде друга аналогічна бурова платформа, постачальником якої виступає ВАТ Ризька судноверф.

Як розповів виданню директор департаменту з видобутку нафти і газу НАК Нафтогаз Україна Олександр Зейкан, центр видобутку газу в Україні зміщується на шельф. "Існуючі негативні відгуки про запаси газу в Чорному морі є з боку Росії, Туреччини та Румунії. Ми, навпаки, бачимо, що у нас на шельфі запаси газу досить значні - тільки площу Паласу має запаси 150 млрд. кубометрів газу. Крім неї підготовлені до видобутку структури Лучицького, Глибоке, Кавказька, Абіха. Якщо зібрати їх усіх разом в перспективі, на шельфі можна буде здобувати більше 20 млрд. кубометрів газу в рік ", - відзначає Зейкан.

Втім, для того щоб довести видобуток газу на шельфі до значних обсягів Україні необхідно залучити міжнародних інвесторів, вважає головний інвестстратегії ФГ БКС Максим Шеїн.

"Російський Газпром не зацікавлений у збільшенні газовидобутку в Україні та по суті гальмує цей процес, що можна побачити на прикладі розробки структури Паласа, де переговори безрезультатно йдуть вже чотири роки, - зазначив член комітету Верховної Ради з ПЕК Олександр Гудима. - Тому необхідні міжнародні інвестори , які могли б освоювати такі проекти".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини