RU

Україна залучила мільйони від дозволів користуватися надрами

20.03.2012, 09:42
Україна залучила мільйони від дозволів користуватися надрами - Фото
Фото: ЕРА
Станом на 2012 рік надходження коштів до загального фонду державного бюджету від продажу та надання спеціальних дозволів на користування надрами становить 75 млн.грн., з них через аукціон було отримано 5,8 млн.грн. Про це на прес-конференції сказав голова Мінприроди Микола Злочевський.

"У 2011 році були прийняті постанови про проведення конкурсів на підписання договорів про поділ продукції за двома найбільшим площами - це Юзівська площа й Олеська площа", - сказав Злочевський, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами міністра, на сьогодні в участі в цих конкурсах зацікавилися близько 15 компаній, прийом заявок триває. Він уточнив, що п'ять компаній вже придбали конкурсну документацію, яка включає геологічну інформацію щодо зазначених родовищ.

Одним з перспективних напрямків геологорозвідки міністр назвав розробку родовищ сланцевих газів. "По справжньому сьогодні геологи України сподіваються, що сланцевий газ величезний прорив у напрямку енергобезпеки нашої країни. І ми робимо все можливе для виявлення нових покладів сланцевих газів і для залучення інвесторів", - сказав він.

Крім цього, Злочевський розраховує, що в 2012 році буде проведено не менше восьми аукціонів, на яких будуть продаватися дозволу на надрокористування.

"Нас повинен цікавити не тільки продаж нафтогазоносних родовищ, ми не Кувейт. Наша країна багата на тверді корисні копалини: залізні руди, вугілля, граніти. Всі ці родовища будуть виставлятися, і наше завдання - щоб якомога більше грошей надійшло до бюджету.

Він додав, що перший такий аукціон буде проведено вже через два місяці.

Нагадаємо, раніше в Державній службі геології та надр повідомили, що компанія Shell вже підготувала проекти робіт, окупності та видобутку по Юзівській газовій площі і, в разі перемоги в конкурсі, готова вкласти в освоєння кілька мільярдів доларів. У свою чергу Олеською площею цікавиться Chevron.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини