RU

Україна відмовляється безкоштовно зберігати газ для Європи

27.04.2012, 09:32
Україна відмовляється безкоштовно зберігати газ для Європи - Фото
Фото: utg.ua
Україна відмовляється від створення резерву газу, який зазвичай формувався для забезпечення стабільності поставок в ЄС. Вчора в компанії Укртрансгаз повідомили, що цього року закачають в підземні сховища всього 17-18 замість звичайних 22-25 млрд. кубометрів газу. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Не в цей газ".

В цьому році Укртрансгаз закачає в підземні сховища газу всього 17-18 млрд. кубометрів палива, повідомив учора журналістам начальник департаменту науково-технічної діяльності та зовнішніх зв'язків компанії Роман Шимко. Зазвичай до початку опалювального сезону Укртрансгаз накопичує в ПСГ 22-25 млрд. кубометрів газу в якості гарантії його безперебійного транзиту в ЄС. "Але в цьому році ми закачаємо обсяги, яких Україні достатньо для проходження опалювального сезону", - заявив Шимко.

У НАК Нафтогаз України слова Романа Шимка не коментують. Але як розповіло виданню високопоставлене джерело в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міненерго, рішення скоротити накопичення газу в ПСГ пов'язано з наміром Нафтогазу домогтися від Газпрому і європейських споживачів газу плати за зберігання необхідного їм взимку страхового обсягу палива в українських сховищах.

У лютому цього року у зв'язку з рекордним зниженням температури в Європі Газпром щодня поставляв в ЄС лише 300 млн. кубометрів газу, а Україна на прохання російської монополії і європейських споживачів газу відправляла 500 млн. кубометрів газу на добу зі своїх ПСГ. "Ми, по суті, врятували Європу від холодів завдяки газу, який закачали в ПСГ влітку за свій рахунок. Газпром продав його на 40% дорожче звичайних обсягів, а ми замість грошової компенсації отримали порцію образливих звинувачень - нібито Україна краде газ і додає його в Європу ", - заявило джерело в Міненерго. За його словами, тепер Газпрому чи ЄС доведеться самим закачати газ в українські ПСГ та заплатити за його зберігання.

На думку експертів, ініціатива Нафтогазу здатна погіршити взаємини України з країнами Євросоюзу й Газпромом.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини