RU

Україна в березні майже не купувала російський газ

28.03.2013, 17:17
Україна в березні майже не купувала російський газ - Фото
Едуард Ставицький
Україна в березні майже не закуповувала газ у Росії через неврегульованість цінового питання, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький журналістам у четвер у Будапешті (Угорщина).

"Ми знаходимося в переговорах з російськими колегами. Але хочу зазначити, що протягом березня ми практично не купували газ з території Росії. Це, в першу чергу, тому що не вирішено питання щодо цінової позиції", - сказав Ставицький.

Він зазначив, що Київ працює над збільшенням обсягів диверсифікаційних поставок газу в Україну і розраховує на те, що ці процеси вплинуть на позицію Росії щодо перегляду ціни газу для України.

Ставицький повідомив, що Україна розраховує протягом 1-2 місяців збільшити технічну можливість по реверсу газу через Угорщину до 5 млрд. кубометрів на рік. "На сьогоднішній день технічна можливість поставок з Угорщини в Україну становить як мінімум 3-3,5 млн. кубометрів газу на добу. Але впродовж одного-двох місяців ми розраховуємо на збільшення технічної можливості прокачування, яка складатиме приблизно 15 млн кубометрів газу в добу, що в 5 разів більше ніж зараз. Якщо підрахувати, це не менше 5 млрд кубометрів газу в рік", - сказав міністр.

Говорячи про початок реверсних поставок газу через Угорщину в Україну, міністр нагадав, що цей газ поставляється на основі контракту, укладеного між Нафтогазом (Україна) і RWE (Німеччина) на поставку близько 5 млрд. кубометрів газу.

Ставицький підкреслив, що ціна цього газу для України на сьогоднішній день становить $380 за 1 тис. кубометрів.

За словами міністра, зараз Україна також отримує реверсний газ з Польщі. Технічна можливість таких поставок складає 2 млрд. кубометрів газу в рік.

Він повідомив, що Україна відпрацьовує питання збільшення цієї пропускної здатності, і спрогнозував, що протягом півроку вдасться добитися результатів.

за матеріалами Інтерфакс-Україна

Досьє на Едуарда Ставицького
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини