RU

Україна увійшла до трійки накорумпованіших країн, - опитування

24.05.2012, 09:18
Україна увійшла до трійки накорумпованіших країн, - опитування - Фото
Фото: Fotobank/Getty Images
Згідно з результатами опитування, проведеного фірмою Ernst&Young, понад третини топ-менеджерів (39%) відзначили широке поширення корупції у своїх країнах, передає агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на Bloomberg.

До найбкорумпованіших країн фірма віднесла Колумбію, Україну й Бразилію. Серед бразильських респондентів 84% вважають свою країну "епіцентром хабарництва".

"Одним з найбільш тривожних результатів опитування є широко розповсюджене прийняття неетичних методів ведення бізнесу", - відзначили представники аудиторської компанії.

Також дослідження показало, що 15% фінансових директорів компаній з різних секторів економіки по всьому світу готові на незаконні виплати для збереження чи зміцнення позицій на ринку.

При цьому терпимість до хабарництва посилилася порівняно з минулим роком, коли частка таких заяв серед учасників опитування становила 9%.

Разом з тим вже 5% опитаних (замість торішніх 3%) не заперечують і проти фальсифікації фінансової звітності.

Примітно, що подібна тенденція проявляється, незважаючи на жорсткість виконання закону США про боротьбу з корупцією у зовнішньоекономічній діяльності та аналогічних нормативних актів інших країн. З 2008 року США закрили 50 справ про корупцію відносно компаній, сума штрафів та інших санкцій за якими склала $3,9 млрд., при цьому в розробці знаходяться сотні подібних випадків. Більшість таких справ пов'язані не з самими компаніями, а їх контрагентами, однак 44% учасників опитування, як і раніше не проводять комплексні перевірки своїх контрагентів.

В опитуванні Ernst&Young, що проводилося з листопада 2011 року по лютий 2012 року, взяли участь понад 1700 топ-менеджерів в 43 країнах світу - голови фінансових, юридичних, аудиторських відділів, зокрема близько 400 фінансових директорів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини