RU

Україна та Польща майже досягли докризового обсягу товарообігу

12.03.2013, 17:43
Україна та Польща майже досягли докризового обсягу товарообігу - Фото
6963f5bd52713acce01747b3e8846879.jpg
За останні три роки оборот товарів і послуг між Україною та Республікою Польща практично повністю відновився (після значного, майже в два рази, скорочення в 2009 році, спровокованого світовою фінансово-економічною кризою), і в 2012 році склав $6,5 млрд.

Тенденція до зростання двостороннього товарообігу тривала і в 2012 році, хоча умови розвитку світової економіки зараз теж не можна назвати сприятливими. Про це заявив сьогодні, 12 березня, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Олександр Пінський на зустрічі із заступником міністра економіки Республіки Польща Анджеєм Діхой, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку. Зустріч була присвячена обговоренню стану та подальшій перспективі двостороннього торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва.

За словами Пінського, українсько-польське торговельно-економічне співробітництво демонструє стабільний розвиток і у сторін є значний потенціал для впровадження в життя спільних проектів у різних сферах економіки. Він також відзначив позитивний внесок у розвиток партнерських відносин українсько-польської міжурядової комісії з питань економічного співробітництва.

"На п'ятому засіданні Комісії, яке проходило 17-18 травня 2012 року в Києві, особливу увагу було приділено стану і перспективам двостороннього співробітництва у сферах торгівлі та інвестицій, транспорті, сільському господарстві та ветеринарній медицині, туризмі, паливно-енергетичному секторі. Також розглядалися шляхи врегулювання проблем, що виникають у польських та українських підприємств при здійсненні господарської діяльності на території сторін", - сказав Пінський.

Польща є найбільшим торговельним партнером України серед країн Центральної та Східної Європи: за результатами 2012 року вона займає четверте місце серед країн-партнерів з експорту та п'яте - по імпорту. За даними Держслужби статистики України, в 2012 році обсяги торгівлі товарами склали $6,14 млрд. і збільшилися на 2,8% (порівняно з 2011-м). Обсяги взаємної торгівлі послугами зросли на 17% і склали $317 млн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини