RU

Україна спростувала звинувачення в крадіжці російського газу

27.02.2012, 11:39
Україна спростувала звинувачення в крадіжці російського газу - Фото
Фото: ЕРА
Протягом усього періоду аномальних холодів у січні-лютому 2012 року Україна чітко й у повному обсязі виконувала всі свої контрактні зобов'язання з транзиту природного газу до країн Європи. Про це заявив заступник голови правління НАК Нафтогаз України Вадим Чупрун.

"Україна не відбирала жодного кубічного метра за рахунок транзиту російського газу в Європу. Ми це заявляємо офіційно, і це підтверджується відповідними документами. Ми чітко й у повному обсязі виконували всі свої контрактні зобов'язання з транзиту російського природного газу до Європи", - підкреслив Чупрун , якого цитує прес-служба Нафтогазу.

Чупрун зазначив, що компанія зверталася до ВАТ Газпром з пропозицією допомогти з додатковими обсягами поставок газу. "Розуміючи складність ситуації, ми запропонували колегам з Газпрому додатково поставити газ до Європи з наших сховищ", - повідомив він.

Чупрун продемонстрував документи, які свідчать, що протягом 21 дня в лютому ц.р. ВАТ Газпром недопостачає на східний кордон України від 24 до 110 млн. кубометрів газу щодоби.

"У нас є розписані таблиці на кожен день. Якщо подивитися на динаміку за лютий, максимум недопоставок газу - 110 млн. кубометрів, мінімум - 24 млн. кубометрів. З 1 по 21 лютого в ГТС України недопоставлено 1 млрд. 247 млн. кубометрів газу . Це те, що недоотримала Європа", - сказав Чупрун.

Він також зазначив, що Нафтогаз Україна направив на адресу голови правління ВАТ Газпром черговий лист з конкретними доказами по недопоставки газу через українську ГТС.

Нагадаємо, раніше голова Газпрому Олексій Міллер  звинуватив Україну в крадіжці російського газу, який призначався європейським споживачам і доповів про це президенту РФ Дмитру Медведєву.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини