RU

Україна і Росія шукають новий формат поставок газу

14.01.2013, 11:50
Україна і Росія шукають новий формат поставок газу - Фото
Сергій Лавров
Москва і Київ ведуть переговори щодо вироблення нових форматів по поставкам на Україну і транзиту через неї російського газу. Про це повідомив сьогодні глава МЗС РФ Сергій Лавров, виступаючи в Чернівецькому національному університеті.

"Інтенсивно ведуться переговори щодо вироблення нових форматів співпраці у сфері постачань на Україну і транзиту через Україну європейським споживачам російського газу. Виходимо з необхідності забезпечення в цій сфері стабільних і взаємовигідних умов, що відповідають довгостроковим інтересам наших країн", - зазначив Лавров, якого цитує ІТАР-ТАРС.

Нагадаємо, Україна вже тривалий час намагається переглянути газові угоди з Росією. На думку української сторони, ціна на російський газ - завищена. У цих умовах Україна шукає альтернативні джерела постачань блакитного палива. У свою чергу Росія не бачить підстав для зниження ціни на газ для України. При цьому вище керівництво РФ заявляє, що ціна може бути переглянута після вступу України до Митного союзу.

Нагадаємо, за 2012 НАК Нафтогаз України купив у Газпрому 24,4 млрд. кубометрів газу, на 39% менше, ніж у 2011 році.

Ціна російського природного газу в першому кварталі 2012 року склала близько $416 за 1 тис. куб. м, у другому - близько $425 за 1 тис. куб. м, у третьому - близько $426 за 1 тис. куб. м., в четвертому - близько $430.

Досьє на Сергія Лаврова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини