RU

Україна пропонує Росії повернутися до питання власності СРСР

22.11.2011, 14:58
Україна пропонує Росії повернутися до питання власності СРСР - Фото
2b0aaf43ac5ec6ffa469a2327ec7d0bb.jpg
Україна пропонує Росії відновити переговорний процес з приводу розподілу власності колишнього СРСР за кордоном, зокрема, у форматі двосторонніх переговорів на рівні міністрів закордонних справ двох країн, повідомив прес-секретар МЗС України Олександр Дикусаров.

"Україна пропонує відновити переговорний процес з РФ з приводу розподілу закордонної власності колишнього СРСР, зокрема, у форматі двосторонніх переговорів на рівні міністрів закордонних справ України і Росії з питання передачі українській стороні об'єктів нерухомості для потреб її дипломатичних і консульських установ", - сказав Дікусаров, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що, по-перше, угода між Україною та РФ про врегулювання питань правонаступництва щодо зовнішнього державного боргу та активом СРСР (так званий "нульовий варіант") не набув чинності, тому не може вважатися правовою підставою для перереєстрації закордонної власності СРСР на ім'я РФ.

"Факт погашення РФ Паризькому клубу кредиторів боргів СРСР в повному обсязі не знімає з Росії зобов'язань, взятих відповідно до підписаних міжнародних угод з України", - наголосив прес-секретар МЗС.

Він додав, що право України на володіння, користування і розпорядження належною їй частиною закордонної власності колишнього СРСР виходить зі статусу України як однієї з держав-правонаступниць Радянського Союзу.

"Воно також підтверджено нормами міжнародного права та положеннями документів, підписаних між Україною та РФ як на багатосторонньому, так і на двосторонньому рівні", - зазначив Дикусаров.

Нагадаємо, раніше в МЗС Росії заявили, що на сьогоднішній день Україна не має претензій на об'єкти "третіх країн" для потреб її дипломатичних представництв.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини