RU

Україна претендує на роль Центрально-Європейського газосховища

03.05.2013, 18:35
Україна претендує на роль Центрально-Європейського газосховища - Фото
Едуард Ставицький

Україна готова виступити в якості Центрально-Європейського газового хаба, заявляє міністр палива та енергетики України Едуард Ставицький.

"Ми надаємо особливого значення створенню Центрально-Європейського хаба в Україні на основі наших газових сховищ. На сьогодні газові сховища України мають можливість зберігати 31 млрд. метрів кубічних. При виконанні інвестиційного проекту, який ми зараз технічно майже узгодили, ми вийдемо на зберігання 50 млрд. метрів кубічних. Я скажу, що це досить серйозні проекти", - заявив Ставицький у четвер у Брюсселі на прес-конференції в ході круглого столу з питань українського газового ринку.

За словами міністра, до українських сховищ в ході цього заходу було проявлено інтерес з боку європейських компаній. Ставицький зазначив, що у зв'язку із цим буде створено робочу групу, яка "за найближчий тиждень випише порядок взаємовідносин наших двох груп, щоб чітко і покроково виконати взяті зобов'язання".

У п'ятницю, 3 травня, в Брюсселі проходить круглий стіл за участю єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Оттінгера і української делегації на чолі з міністром енергетики та вугільної промисловості Ставицьким.

Як повідомлялося, глава Мінпаливенерго заявив, що з 15 травня Україна буде отримувати європейський газ по ще одному реверсному потоку через Словаччину.

Досьє на Едуарда Ставицького

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини