RU

Україна позбулася високозбагаченого урану

22.03.2012, 12:04
Україна позбулася високозбагаченого урану - Фото
96bd9cbf8760dc7aece21be3dc48ff6b.jpg
22 березня 2012 року Україна в повному обсязі виконала взяті на себе зобов'язання, забезпечивши вивезення в РФ за сприяння США і МАГАТЕ останньої партії високозбагачених ядерних матеріалів з Харківського фізико-технічного інституту. Про це сказано в заяві Міністерства закордонних справ України.

У МЗС зазначили, що Україна підтвердила свою багаторічну прихильність ядерного роззброєння й нерозповсюдження та зробила практичний внесок у подальше зміцнення режиму нерозповсюдження, встановленого Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

У заяві також наголошується, що в рамках реалізації двосторонніх домовленостей з США Україна отримала еквівалентну кількість низькозбагаченого урану й відповідне обладнання. Крім цього, при фінансуванні США почалися роботи з будівництва, із застосуванням сучасних технологій, на базі Харківського фізико-технічного інституту новітнього джерела нейтронів. "Зазначені кроки, а також подальша співпраця з США в цій сфері будуть сприяти зміцненню потенціалу вітчизняних науково-дослідних установ у галузі прикладної ядерної фізики й дозволять створити базу для отримання широкого спектру медичних ізотопів для діагностики та лікування різних видів онкологічних захворювань", - відзначили в МЗС України.

Нагадаємо, в ході Вашингтонського саміту з ядерної безпеки 2010 року Україна оголосила рішення позбавитися від всіх наявних запасів високозбагаченого урану до проведення 26-27 березня 2012 року в Сеулі наступного саміту з тематики ядерної безпеки.

Таке рішення було підтверджено політичними документами, зокрема, положеннями Спільної заяви президентів України та США від 12 квітня 2010 року й міжурядовим Меморандумом з США про співробітництво з питань ядерної безпеки від 26 вересня 2011 року.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини