RU

Україна посіла четверте місце в світі з експорту зброї

21.03.2013, 14:19
Україна посіла четверте місце в світі з експорту зброї - Фото
Фото: ukrspecexport.com
Стокгольмський міжнародний інститут досліджень миру (СІПРІ) в звіті за 2012 визначив Україну, як 4 країну в світі за обсягами поставок озброєння. Про це повідомив директор військових програм центру Разумкова Микола Сунгуровський під час презентації українського перекладу щорічника СІПРІ за 2012 рік.

"За результатами 2012 року Україна посіла 4 місце. Якщо брати попередню п'ятирічку, то у нас було в середньому 9 місце", - зазначив Сунгуровський, якого цитує УНИАН.

За словами фахівця, СІПРІ підрахував, що обсяги постачань озброєння України в минулому році склали $1,334 млрд., що на $310 млн. більше, ніж цифри, озвучені ГК Укрспецекспорт.

Сунгуровський додав, що дані СІПРІ зазвичай нижче, ніж офіційні цифри держави, адже ця організація при визначенні суми імпорту не враховує легке озброєння, багато комплектуючого а також стрілецьке озброєння. "Такий різкий приріст на більшу суму, судячи з детальним даними, відбувся за рахунок контракту з Китаєм. Що це був за контракт - я не знаю. Судячи з деталізованим даними, це, швидше за все, контракт на кораблі на повітряних подушках", - констатував фахівець.

Він підкреслив, що, за даними СІПРІ, у 2012 році Україну випередили по поставкам озброєння США, Росія і Китай. Разом з тим, позаду України залишилися Німеччина, Франція і Великобританія.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини