RU

Україна подала касацію на рішення суду по ЄЕСУ

19.12.2012, 14:19
Україна подала касацію на рішення суду по ЄЕСУ - Фото
8604c3a41f1bede7ebc0a8515591cdd3.jpg
Міністерство юстиції України подало до Вищого господарського суду України касаційну скаргу на рішення Київського апеляційного госпсуду, який залишив у силі рішення про виплату урядом України боргів корпорації Єдині енергетичні системи України (ЄЕСУ) Міністерству оборони Росії. Про це сказала журналістам перший заступник міністра юстиції Інна Ємельянова.

"Касацію подали вчора чи позавчора (17-18 грудня, - ред.), я точно не пам'ятаю", - сказала Ємельянова, яку цитує  Інтерфакс-Україна.

Нагадаємо, Міноборони РФ звернулося в Госпсуд Києва з позовом про виплату урядом України 3 млрд. 239,45 млн.грн. у справі корпорації ЄЕСУ. Російська сторона зажадала залучити як відповідача, крім Кабміну України, Держказначейство. ЄЕСУ в справі фігурує як третя особа. Зазначений обов'язок, як стверджує позивач, виник наприкінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі з Юлією Тимошенко не виконала гарантовану урядом України на чолі з Павлом Лазаренком  угоду 1997 року про постачання корпорацією продукції для потреб російського оборонного відомства.

Представник ЄЕСУ в суді заявив, що листи Лазаренка юридично не є державними гарантіями, а виконати поставки в повному обсязі корпорації завадив тиск з боку державних органів України. Представники уряду України на засіданні суду вказували на закінчення строку позовної давності, а також стверджували про відсутність якихось держгарантій за зобов'язаннями ЄЕСУ.

Госпсуд Києва 19 вересня поточного року частково задовольнив позов Міноборони РФ по боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3 млрд 113 млн 53 тис 506 грн. 25 вересня представник Кабінету міністрів України оскаржив дане судове рішення. Також апеляції на це рішення подали Держказначейство і ЄЕСУ. Скарги об'єднані в одне провадження.

Апеляційний госпсуд Києва призупинив провадження з розгляду апеляції про виплату українським урядом боргу ЄЕСУ перед Міноборони РФ у зв'язку з розслідуванням СБУ аналогічного кримінальної справи.

3 грудня Апеляційний господарський суд Києва залишив в силі рішення Госпсуду Києва про виплату Кабміном заборгованості корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини