RU

Україна підтримує будівництво газопроводу в обхід Росії

04.04.2012, 11:49
Україна підтримує будівництво газопроводу в обхід Росії - Фото
Фото: kursiv.kz

Україна зацікавлена в реалізації проекту Транскаспійського газопроводу, будівництво якого вивчають Туркменістан, Азербайджан і Казахстан. Про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим в Баку.

Як повідомляє прес-служба уряду, за словами Азарова, Україна вітає ініціативу з диверсифікації поставок енергоносіїв. При цьому Микола Азаров відзначив, що якщо сторони, які братимуть участь в реалізації цього проекту, досягнуть домовленості, то Україна зацікавлена взяти участь в його реалізації.

У свою чергу президент Азербайджану зазначив, що нафтопровід Одеса-Броди має перспективи, але цей проект необхідно "підштовхнути". 

Нагадаємо, Транскаспійський газопровід - частина проекту газопроводу Набукко. Він повинен з'єднати по дну Каспію Туркменію й Азербайджан. Набукко - головний конкурент російського Південного потоку з поставки газу в Європу. Очікується, що цей газопровід зменшить залежність європейських країн від російського газу. Проект оцінюється в 8 млрд. євро.

Нагадаємо також, що Росія та Іран висловилися проти того, що для реалізації подібного проекту достатньо згоди країн, територіями яких буде проходити газопровід. Москва й Тегеран вважають, що для реалізації подібних проектів необхідна згода всіх п'яти прикаспійських держав.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини