RU

Україна підтримала скаргу Японії у СОТ на Росію, - ЗМІ

24.07.2013, 21:43
Україна підтримала скаргу Японії у СОТ на Росію, - ЗМІ - Фото
Фото: EPA

Японія подала до Світової організації скаргу на утилізаційний збір, запроваджений в Росії. Про це повідомили 24 липня в СОТ.

Разом з тим, російські ЗМІ, посилаючись на неназване джерело повідомляють, що до скарги проти Росії приєдналися також Україна, США, Китай і Туреччина.

Японська сторона переконана, що заходи, прийняті Росією, суперечать основним положенням, згідно яких організовується торгівля між членами СОТ.

Разом з тим у самій Росії утилізаційний збір позиціонується як "екологічний захід" - зібрані кошти планують направляти на розробку технологій із переробки відходів автомобільної промисловості. Проте Токіо вважає, що збір є протекціоністським заходом, спрямованим на захист автомобільного ринку Митного союзу від імпортної продукції.

Японська влада відзначає, що компанії, які зобов'язалися утилізувати відходи самі, звільняються від збору, але така поступка надається тільки компаніям, зареєстрованим на території Росії, Білорусі чи Казахстану.

Раніше аналогічну скаргу на утилізаційний збір подав Європейський Союз. Якщо Росії не вдасться домовитися з ЄС і Японією за два місяці, то СОТ може застосувати торговельні санкції проти РФ.

Утилізаційний збір в Росії було запроваджено у вересні 2012 року. При цьому платити збір у Росії повинні лише іноземні автовиробники.

У відповідь Україна з 13 квітня ввела спецмито на нові імпортні автомобілі. Воно становить 6,46% на автомобілі з двигуном об'ємом від 1 до 1,5 л і 12,95% - для автомобілів з двигуном об'ємом від 1,5 до 2,2 л. Також 4 липня Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Відповідно до закону, екологічний податок за утилізацію платять особи, які ввозять транспортні засоби на митну територію України, виробляють транспортні засоби для продажу на внутрішньому ринку України, купують транспортні засоби в осіб, які не платять цей збір у відповідності з Податковим кодексом.

Джерело: Лента.ру

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини