RU

Україна офіційно відмовила Газпрому в сплаті $7 млрд. штрафу

07.02.2013, 11:46
Україна офіційно відмовила Газпрому в сплаті $7 млрд. штрафу - Фото
Едуард Ставицький
Україна офіційно відмовила Газпрому  в сплаті штрафу за нібито недобір газу в 2012 році. Це випливає із заяви міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького, яка прозвучала на зустрічі членів уряду з європейським комісаром з питань розширення та політики сусідства Штефаном Фюле.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, відповідаючи на питання, яку відповідь відправив Нафтогаз на претензії що відповіли Газпрому, Ставицький сказав: "Ми надали відповідь, що не вважаємо за доцільне виконувати цей рахунок на $7 млрд., і платити за нього, оскільки у нас немає ніяких підстав для цього, ми виконуємо всі умови договору".

Нагадаємо, Нафтогаз відправив Газпрому відповідь по штрафу.

При цьому, в Газпромі не бачать підстав для зниження Нафтогазом закупівель природного газу в 2012 і 2013 роках в обсягах менших, ніж це передбачено газовими контрактами 2009 року.

За даними української сторони, в минулому році було закуплено 32,9 млрд. кубометрів російського газу (з них 24,9 млрд. придбав Нафтогаз, а 8 млрд. - Ostchem Holding Дмитра Фірташа). Також в Нафтогазі заявляють, що офіційно попереджали російську сторону про скорочення закупівель газу - так як цього вимагає газовий контракт.

Як заявив напередодні президент України, штрафні санкції в розмірі $7 млрд. в Україну з боку Газпрому не відповідають принципам ринкових відносин  між господарюючими суб'єктами і є спірними.

Досьє на Едуарда Ставицького
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини