RU

Україна не ратифікує договір про ЗВТ у СНД в нинішній редакції

04.04.2012, 09:21
Україна не ратифікує договір про ЗВТ у СНД в нинішній редакції - Фото
995f5d455855b6e958db57ac7a3438a3.jpg
Російська Федерація виявилася першою й єдиним державою, яка завершила ратифікацію договору про зону вільної торгівлі (ЗВТ) у рамках СНД. У свою чергу Україна відмовляється ратифікувати документ у нинішній редакції й сподівається переконати Росію виправити спірні позиції договору. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Пішли на принцип".

Як відзначає видання, на сьогодні угода не розглянута жодним із парламентів, крім російського, а у Верховній Раді її проект і зовсім не зареєстрований. В уряді пояснюють це бюрократичною тяганиною. "Йдуть внутрішньовідомчі процедури ... Потрібно визначити, що цей договір не суперечить нашим європейським прагненням", - заявив наприкінці березня перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський.

Між тим проблема набагато серйозніша, відзначає видання. "Договір не збалансований, він дає перевагу Росії, тому ми ведемо консультації з Москвою, щоб внести в нього зміни. До тих пір поки переговори не приведуть до успіху, договір не буде переданий на ратифікацію", - розповіло виданню джерело в Адміністрації президента. "Я сподіваюся, що ми зможемо пом'якшити протиріччя. Але в тій редакції договору, яка існує сьогодні і яку ми ніяк не можемо винести в сесійний зал парламенту, він точно не буде затверджений. Якщо ми й погодимося на ратифікацію, то документ буде в дещо інший редакції ", - підтвердив голова парламентського підкомітету з питань міжнародної економічної політики Олексій Плотніков (Партія регіонів).

Видання володіє текстами двох редакцій договору - попередньо парафованої сторонами, а також підписаного прем'єрами. Перший варіант пройшов внутрішньодержавну перевірку, зокрема був схвалений Мінекономрозвитку і Мін'юстом. Як з'ясувалося, для його підписання в жовтні 2011 року виявилося недостатньо просто видалити з тексту згадування про Узбекистан - дві версії документа істотно розрізняються за наповненістю. Левова частка відмінностей сконцентрована в "Додатку 1" до договору, де перераховані виключення з режиму вільної торгівлі. У підписаній угоді виявилося близько 50 нових, відсутніх в парафованому документі товарних позицій, за якими Росія застосовує експортне мито.

Один зі співрозмовників видання, поінформованих про позицію президента Віктора Януковича, заявив, що нові норми договору виявилися неприємною несподіванкою для України: "Азаров  підписував договір під свою відповідальність, при цьому він вийшов за межі директив".

Нагадаємо, 18 жовтня вісім країн СНД домовилися про створення Зони вільної торгівлі з низкою вилучень по окремих групах товарів. Угоду підписали Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Киргизстан, Молдова і Таджикистан. Раніше Україна висловлювала зацікавленість в синхронній ратифікації угоди.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини