RU

Україна назвала претендентів на розробку Чорноморського шельфу

03.08.2012, 15:41
Україна назвала претендентів на розробку Чорноморського шельфу - Фото
Фото: blackseagas.com
Державна служба геології і надр України оголосила претендентів на розробку Чорноморського шельфу.

Як повідомляє прес-служба відомства, на розробку шельфу надійшло дві заявки від компаній ЛУКОЙЛ Оверсіз і ExxonMobil, проте друга заявка є загальною і включає пропозиції компаній ExxonMobil, Shell, Petron ("дочка" OMV) і НАК Надра України. У разі перемоги ExxonMobil виступить оператором підписання УРП.

Нагадаємо, що згідно з постановою КМУ від 23.05.2012 № 454 було оголошено ще один конкурс на ділянку Чорного моря - Фороську, проте на її розробку однієї заявки подано не було.

Як повідомив сьогодні на прес-конференції міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький, мінімальний розмір спеціального платежу (премії) до державного бюджету, який вноситься інвестором в 10-денний термін після підписання угоди про розподіл продукції - вуглеводнів (УРП), які видобуватимуться в межах Скіфської площі Чорноморського шельфу, був встановлений в розмірі 2,4 млрд.грн. Мінімальний обсяг інвестицій на першому етапі геологорозвідувальних робіт (що повинні завершитися протягом п'яти років) повинен складати не менше 1,6 млрд.грн., на другому етапі, в тому числі дослідно-промислової експлуатації, як сумарний обсяг інвестицій, необхідних, зокрема, для промислової розробки - визначався за умовами конкурсу. Площа Скіфської ділянки становить 16,698 тис. кв.

"Максимальна частина компенсаційної продукції, за рахунок якої інвестору будуть компенсовані його витрати, встановлена ​​на рівні 70%, а частка держави в прибутковій продукції повинна складати не менше 20%. СРП буде укладено на 50 років", - зазначив Ставицький.

Міністр також повідомив, що кожна з компаній для участі в конкурсі придбала конкурсну документацію по ділянці Скіфській за 12 млн.грн., а також заплатила за участь в конкурсі по 1 млн. грн.

Ставицький запевнив, що конкурс буде проходити абсолютно прозоро, а переможець буде оголошений Міжурядовою комісією протягом найближчого місяця.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини